• Wyróżnienie dla naszego zespołu TechArt

     • Brawo dla zespołu ,,TechArt’’ 24.05.2024 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się XXIX Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Konkurs ten od lat cieszy się dużą popularnością, a w tym roku wystąpiło ponad 40 uczestników w różnych kategoriach, prezentując wysoki poziom artystyczny. Z wielką radością informujemy, że nasz nowo powstały zespół ,,TechArt’’ otrzymał wyróżnienie. Uczniowie zaprezentowali się pięknie i przenieśli nas w świat muzyki lat 20-tych i 30-tych. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi oraz ich opiekunce, p. Hannie Długołęckiej, za przygotowanie i wsparcie w trakcie konkursu. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne muzyczne osiągnięcia! Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole tak utalentowanych uczniów, którzy zarażają innych swoją miłością do muzyki. Skład zespołu: Julia Świszcz kl.1TB, Oliwia Szymańska kl.1TB, Łukasz Pielech 1TR, Zuzanna Kuśmierkiewicz kl.2TGŚ, Małgorzata Wiśniewska kl.3TRŚ, Dominik Karabin kl. 3TRŚ

     • Zabierz Książkę na wakacje – książka jest bramą do nowej przygody!

     • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zakupione około 400 książek i zachęcamy do ich wypożyczenia.

      Wakacje to czas odkrywania nowych miejsc, doświadczeń i przygód. Czy wiesz co może być najlepszym towarzyszem podczas podróży ? Książka! Tak, książka może być bramą do niesamowitych przygód, które przekraczają granice czasu i przestrzeni. Wypożyczając książkę na wakacje, zabierasz ze sobą magiczny świat pełen niezwykłych postaci, ekscytujących wydarzeń i fascynujących historii. Bez względu na to, jakie książki preferujesz znajdziesz w nich wszystko, czego dusza zapragnie. Dlatego nie zapomnij spakować swojej ulubionej książki w walizkę przed wyruszeniem w drogę. Towarzyszy ona nie tylko w podróży fizycznej, ale także w podróży do wnętrza siebie i do nieznanego. Wypożycz książkę już dziś i otwórz drzwi do niekończących się przygód!

     • Akcja żonkile - "Łączy nas pamięć"

     • Jak co roku nasza szkoła, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Żonkile .Tegoroczny projekt "Łączy nas pamięć" zrealizowany 19 kwietnia przebiegał na kilku płaszczyznach.
      🏵🌼 W szkole dominował kolor żołty za sprawą papierowych żonkili przypiętych do ubrań, elementów dekoracyjnych na okolicznościowej gazetce oraz żywych żonkili i tulipanów przyniesionych przez społeczność szkolną.
       🏵🌼  Na szkolnym holu mozna było zapoznać się z informacjami na temat powstania umieszczonymi na okolicznościowej gazetce.
      🏵🌼Biblioteka przygotowała wystawę książek dotyczących Holocaustu i wydarzeń II wojny światowej znajdujacych się w szkolnych zasobach, w tym nowości  zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
      🏵🌼 Uczniowie uczestniczyli w seansach filmowych,  podczas których  obejrzeli filmy przygotowane przez Muzeum Polin.
      🏵🌼 Reprezentacja szkoły zlożyła bukiet, przygotowany z przyniesionych do szkoły kwiatów, pod pomnikiem znajdującym się na cmentarzu żydowskim.
      🏵🌼Pamiętamy🏵🌼

     • Święta Wielkanocne tuż, tuż...

     • Zbliżające się Święta Wielkanocne niosą ze sobą nie tylko radość, nadzieję , ale także mnóstwo pięknych tradycji i rękodzieł, które tworzymy razem, celebrując ten wyjątkowy czas.🌿🐣🌞
      Kolorowe pisanki, artystycznie wykonane karty wielkanocne oraz urokliwe koszyczki  stworzone przez naszych kreatywnych uczniów klas I technikum na lekcjach plastyki,  dodają naszej szkole niepowtarzalnego, świątecznego klimatu.😊🌷💐🌾
      Życzymy wszystkim Wesołych i Radosnych Świąt Wielkanocnych!🐣

     • Kurs związany z zabezpieczaniem powierzchni i pracami malarskimi

     • W dniach 19 i 27 lutego klasy technikum budownictwa 1-3 uczestniczyły w kursie/prezentacji produktowej związanej z zabezpieczaniem powierzchni i pracami malarskimi prezentowane przez Pana Andrzeja Modrzejewski z firmy Blue Dolphin (https://bluedolphin.pl/o-firmie/). Uczniowie dowiedzieli się o  sposobach zabezpieczania powierzchni w budownictwie i doborze taś zabezpieczających do różnych zadań, oraz o sprzęcie do prac malarskich. Uczestnicy w konkursie mieli możliwość wypróbowania materiałów i rozwiązań w pracowni i stworzenia własnych projektów. 

     • Historia Wiecznie Żywa VI edycja

     • 15 marca odbyły się zmagania konkursowe w ramach VI EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU"HISTORIA WIECZNIE ŻYWA" DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W tym roku po raz pierwszy został on objęty Patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W ten sposób upamiętniliśmy 230 rocznicę wybuchu insurekcji kościuszkowskiej. Okolicznościowy wykład zaprezentował gość specjalny - Pan Lech Zduńczyk – historyk, regionalista, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Rywalizację obserwowali także zaprzyjaźnieni goście:

      - Pani Aneta Głuszniewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych,

      - Pani Elżbieta Szymanik – Dyrektor z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

      - Pan Robert Morawski – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie

      - Pani Anna Smolińska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

      - Pani Agata Pawłowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie.

      Na widowni zasiadły również panie Ewa Krajza – Dyrektor ZSTCKU oraz Magdalena Grelik-Grodecka – wicedyrektor placówki i inicjatorka konkursu.

      Gala konkursowa była tez okazją do zaprezentowania pasji i zdolności uczniów naszej szkoły zgodnie z hasłem przewodnim placówki „Nasze pasje są naszą siłą”. Oliwier Chrzanowski - Uczeń klasy II Tr przygotował stoisko modelarskie, o którym opowiedział zebranym. Niespodzianką był także poczęstunek wykonany i zaserwowany przez uczniów klas branżowych, którzy zdobywają zawód kucharza i odbywają zajęcia praktyczne w Warsztatach Szkoleniowo - Produkcyjnych Hufca OHP w Ciechanowie pod czujnym okiem instruktor, pani Doroty Bonisławskiej.

      Organizatorki konkursu, panie Magdalena Gilert, Bogumiła Blantenberg, Monika Piątkowska-Bączek i Anna Sarnowska przygotowały szereg różnorodnych konkurencji. Jak zawsze sprawdzono wiedzę uczniów na temat przewodni konkursu, umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaproszono uczestników do pokonania toru sprawnościowego i zaprezentowania autorskich prezentacji dotyczących insurekcji i jej bohaterów. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

      - 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ciechanowie;

      - 2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Świerczach;

      - 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Opinogórze;

      - 4 miejsce: Szkoła Podstawowa w Gumowie.

      . Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, za które serdecznie dziękujemy sponsorom:, którymi byli:

      • Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego,

      • Powiat Ciechanowski,

      • Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

      • Powiatowy Urząd Pracy w Ciechanowie

      • Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ,

      • firma STYRKE Paulina Niewiadomska.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności, wiedzy i zaangażowania. Zapraszamy za rok, do VII edycji!

     • Kiermasz Wielkanocny

     • Serdecznie zapraszamy na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 16 marca 2024r. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Olusia Pełki.

     • Patroni Roku 2024

     • W dniach 1- 6 marca 2024 roku na lekcjach bibliotecznych odbyło się spotkanie z młodzieżą II klas technikum, poświęcone dyskusji na temat ,,Patroni Roku 2024’’. Celem spotkania było przedstawienie ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej osób zasłużonych dla polskiej literatury. W czasie zajęć poinformowano młodzież , że w bibliotece szkolnej są dostępne książki tych autorów oraz ekspozycja ,,Patroni Roku 2024’’. Spotkanie wypełniła dyskusja na temat roli literatury w życiu młodych ludzi. Młodzież została poinformowana o doposażeniu szkolnej biblioteki w nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

     • 12 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Za recenzję ulubionej książki wyróżnione zostały uczennice klasy II TB: Wiktoria Rzeczkowska oraz Julia Jakubiak oraz klasy II TR: Julia Nawrocka i Weronika Rogalska.

      W konkursie plastycznym na plakat, który miał reklamować najciekawsze i najbardziej lubiane książki dla młodzieży, zwyciężyli uczniowie klasy ITR - Laura Smolińska i Bartosz Tkaczyk.

      Serdecznie gratulujemy.