Wygrana w grze miejskiej "Ciechanów w ogniu-1920"

Z życia szkoły » Wygrana w grze miejskiej "Ciechanów w ogniu-1920"

12 września reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskiej grze „Ciechanów w ogniu - 1920” zorganizowanej przez Hufiec Ciechanów Chorągwi Mazowieckiej ZHP oraz 79 Pułk Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Dzięki tej zabawie można było się przenieść w czasie do roku 1920, kiedy to doszło do zniszczenia radzieckiej radiostacji przez 203 Pułk Ułanów. Zorganizowana dla uczniów ciechanowskich szkół gra miała na celu upamiętnić to wydarzenie oraz przybliżyć uczestnikom sylwetki bohaterów tamtych dni.

10 osobowy patrol złożony z uczniów  z naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Gilert wykonywał zadania w różnych punktach miasta – na Placu Jana Pawła czekała ścianka wspinaczkowa,  na cmentarzu przy ul. Płońskiej należało znaleźć w ciągu 15 minut z użyciem kompasu grób nieznanego żołnierza z 1920 roku,  w innym miejscu trzeba było udzielić pomocy rannym cywilom. Poza tymi zadaniami  było jeszcze wiele innych konkurencji, które wymagały nie tylko sprawności fizycznej, ale również  sprytu oraz umiejętności współpracy. Ponadto po mieście krążyły patrole bolszewików, które utrudniały grupom wykonywanie zadań i próbowały je złapać  w drodze między poszczególnymi punktami. Nasi uczniowie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami bez większych problemów, o czym świadczy zwycięstwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych . Nagrodą był puchar Prezydenta Miasta Ciechanów oraz pamiątkowy dyplom dla szkoły.

Uwieńczeniem kilkugodzinnego „maratonu” po mieście był piknik historyczny na błoniach zamkowych, a także koncert harcerskiego zespołu punkrockowego WBH – Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Skład zwycięskiego patrolu:  Marek Kownacki, Patryk Więckowski, Filip Maruszewski, Jakub Lewicki, Adrian Pyza, Anna Kubiak, Kinga Tereszkewicz, Adam Cedler, Gracjan Knop, Adam Maraszek.