Wycieczka Św. Lipka- Gierłoż- Reszel- Giżycko

Z życia szkoły » Wycieczka Św. Lipka- Gierłoż- Reszel- Giżycko

14.05.2015 r. uczniowie klas 2 technikum budownictwa i 3 technikum drogownictwa pod opieką p. Barbary Żmijewskiej i p. Ewy Jabłońskiej uczestniczyli w wycieczce po przepięknej krainie Warmii i Mazur.

W  Świętej Lipce odwiedzili jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych i jednocześnie jeden z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce oraz wysłuchali koncertu organowego.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami pojechali do urokliwego miasteczka Reszel, a tam doświadczyli niepowtarzalnej, tajemniczej atmosfery starego zamczyska z gotyckim wnętrzami.

Na trasie ich zwiedzania znalazły się również porośnięte lasem ruiny kwatery głównej A. Hitlera- Wilczy Szaniec w Gierłoży.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Giżycku, gdzie największą atrakcją dla naszych uczniów był most obrotowy, interesujący zabytek techniki, który ze względu na typ konstrukcji jest unikatowy w skali kraju i jeden z kilku mostów tego typu w Europie.