MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY W POZNANIU BUDMA 2014

Z życia szkoły » MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY W POZNANIU BUDMA 2014

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH

NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH

BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY W POZNANIU

BUDMA 2014

W dniach 13 i 14 marca 2014 roku uczniowie technikum budownictwa i drogownictwa uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Poznania zorganizowanej w ramach projektu unijnego „ Samodzielnie w przyszłość”.

Głównym punktem wycieczki był udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014. Uczniowie mogli zapoznać się z istotą i strukturą targów. Odwiedzili stanowiska producentów nowych materiałów budowlanych, firm prezentujących nowe technologie w budownictwie stawiające na energooszczędność. Młodzież była również pod wrażeniem szerokiej oferty rynku oraz zachwycona innowacjami, które tam były prezentowane.

Program wycieczki był bardzo bogaty i przygotowany pod względem kształcenia nie tylko zawodowego, ale także pod kątem przedmiotów ogólnokształcących, jak historia, wiedza o kulturze, wiedza o społeczeństwie czy język polski. W ramach tego uczestnicy zwiedzali: Katedrę na Ostrowie Tumskim, Stary Rynek Poznania z krzyżującymi się pod kątem prostym ulicami otoczonymi kamieniczkami w stylu nawiązującym do  architektury baroku i renesansu, a także secesyjnego. Ważnym elementami podziwianymi w mieście były: fontanny, pręgierz, ratusz z zegarem i koziołkami, a także industrialne centrum handlowe Stary Browar, w którym upływał uczniom czas wolny. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobił Stadion Miejski w Poznaniu z powodu nowoczesnej konstrukcji, a także zamek w Kórniku ze względu  na bogate wnętrze, dzieła sztuki i historię.

Wycieczka do Poznania dla uczniów była korzystnym doświadczeniem, w którym wiedza przekłada się na praktykę, a to w branży budowlanej i drogowej jest bardzo ważne.