Dzień Patrona Szkoły 22.10.2014r.

Z życia szkoły » Dzień Patrona Szkoły 22.10.2014r.

22 października 2014r. dyrekcja, nauczyciele, uczniowie ZST oraz zaproszeni goście uroczyście obchodzili dzień patrona szkoły mgr. inż. S. Płoskiego.

Po okolicznościowym przemówieniu dyrektora p. Sławomira Kubińskiego przybliżającym metamorfozę, którą przeszła szkoła, próbując sprostać nowym wyzwaniom i realizując jednocześnie trudne przedsięwzięcia, głos zabrali: zastępca Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych p. Elżbieta Szymanik, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej  w Ciechanowie p. Wiesława Krawczyk, Wicestarosta Powiatu Ciechanowskiego p. Andrzej Pawłowski, st. wizytator Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty p. Krystyna Rusin oraz wykładowca Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku p. Krzysztof Łukawski.

Ważnym punktem uroczystości była relacja uczniów z klasy III technikum budownictwa i drogownictwa- Daniela Podlińskiego, Mateusza Goryszewskiego, Adama Smolińskiego oraz Cezarego Rucińskiego- z przebiegu praktyk odbywanych w Niemczech w ramach projektu „Mój zawód, moja przyszłość”. Następnie wręczono certyfikaty potwierdzające udział w praktykach zagranicznych w Brandenburgu.

Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów ZST pt.: „Piosenka jest dobra na wszystko”.  Nostalgiczna podróż prowadzona przez Marka Kownackiego oraz Marka Łukaszewicza w roli Starszych Panów wzbogacona została piosenkami z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu: Damiana Wasiaka, Martyny Milewskiej, Krzysztofa Szeflera, Justyny Margas, Karoliny Gralewicz oraz Adriana Pyzy. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy II technikum budownictwa i geodezji: Dominika Sarnowska oraz Bartosz Borkowski.